ŚLUB W WINNICY: Pytania i Odpowiedzi

ODPOWIEDZI NA NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

W jakich godzinach można urządzić wesele?

Zwykle przyjęcie weselne zaczyna się u nas około godziny 16tej. Jeżeli jest u nas także ceremonia przyrzeczenia, to zwykle ma miejsce pomiędzy 14 a 16tą. W/g umowy, impreza może trwać do 5 rano następnego dnia, natomiast gościa mają dodatkową godzinę, do 6 rano, na opuszczenie winnicy.

 

W ramach przygotowania do przyjęcia tego samego dnia, catering i inni podwykonawcy (florystka, dekoratora) zwykle pojawiają się w winiarni od godz 8 rano, tak aby generalnie na godz 13:00 wszystko było gotowe.  

Jak wygląda u Państwa wynajem stołów?

Posiadamy na stanie specjalnie zamówione “ławy toskańskie”, które pięknie komponują się z klimatem winiarni i winnicy. Jeżeli są Państwo zainteresowani ich wynajmem, posiadamy 5 ław o długości 4m i 4 ławy o długości 2m (wszystkie mają 99.5cm szerokości). Przy ławie 4 metrowej z krzesłami od cateringu, może usiąść 7 osób z każdej strony. Przy ławach 2 metrowych, może usiąść 3.5 osoby z każdej strony (ale stoły można oczywiście łączyć).

Najczęściej nasze ławy są dekorowane bieżnikiem na środku tak aby boki drewnianych ław były odkryte, co ładnie kontrastuje jasne talerze.

Czy można u Państwa wynająć krzesła?

Niestety, dysponujemy jedynie krzesłami do degustacji, które nie nadają się do przyjęć weselnych. Takie krzesła bez problemu można wynająć od cateringu (zwykle z tworzywa sztucznego) lub drewniane krzesła z innych miejsc. Często pojawiają się u nas krzesła drewniane z Willi Domańskich w Krzeszowicach oraz z Oazy Lencze. 

Jak wygląda transport do winnicy?

Generalnie, przy 80-100 osobowej imprezie, obserwujemy, że połowa gości przyjeżdża własnym sumptem, natomiast połowa jest przywożona busikiem z Krakowa lub innej lokalizacji.  Posiadamy utwardzony parking obok budynku winiarni na 50 samochodów.

 

Zwykle obserwujemy, że busik odwozi gości podczas imprezy dwa razy, najpierw około godz 23:00, następnie około godz 02:00. 

 

Dla transportu, rekomendujemy sprawdzone przewoźnika Superbus ze wsi obok, który zna dobrze winnicę i cały czas świadczy nam usługę transportową. Telefon do Superbusa to 12 280-51-97 lub 601 481 319

Czy pobierają Państwo korkowe od alkoholi?

Ponieważ jesteśmy winnicą, która produkuje wina ekologicznie, ważna jest dla nas aby wina które pojawiają się u nas były z naszej produkcji.

 

Niemniej, zdajemy sobie sprawę, że gościa lubią także inne alkohole oprócz win i z racji tego można wnieść inne alkohole we własnym zakresie, za które nie pobieramy korkowego.

Czy organizują Państwo ceremonię przyrzeczenia?

Tak, specjalnie dla ceremonii przyrzeczenia w plenerze postawiliśmy drewnianą konstrukcję obok naszej winiarni, ze ścieżką kamienną prowadzącą do niej.  Rozmiar konstrukcji to 327cm szerokości i 410cm wysokości.

 

W ramach oferty przyrzeczenia, przygotowujemy 50 białych krzeseł dla gości oraz specjalne krzesła dla pary młodej, stolik i fotel dla urzędnika. 

Co jest wliczone w cenie wynajmu?

Cena wynajmu obejmuje nasz budynek winiarni (sala eventowa, ogród zimowy, taras widokowy), infrastruktura cateringowa, parking oraz 1ha otaczającej winnicy. Impreza jest zamknięta tylko dla Państwa gości (na bramie wjazdowej będzie wywieszka, że winiarnia dzisiaj jest zamknięta). 

 

Dodatkowo, w cenie wliczamy prąd na użycie gości, DJa oraz cateringu i innych podwykonawców. Na wypadek przerwy w dostawie prądu, posiadamy w gotowości agregat prądotwórczy.

 

Także w cenie wynajmu, będziemy podczas przyjęcia dbać o czystość toalet i je uzupełniać.