WINNICA RODZINY MISZCZAKÓW

JURA to rodzinna sprawka

vector

Nasza winnica to rodzinny projekt Joanny i Marcina Miszczak. Ona, dyplomowana sommelier, on były intruktor i tancerz tanga, który pokochał wino w Argentynie. 

To miejsce i nasze wina tworzymy z pasją do trunku, ale też wedle przekonania, że zdrowe odżywiania to podstawa zdrowego i długiego życia. 

vector
rodzinka2

założona 2015

Nasza historia uprawy i tworzenia win

vector

Winnica zasadzona

Nasza przygoda rozpoczęła się pod koniec kwietnia tamtej wiosny. Na starannie przygotowanej działce posadziliśmy ponad 15 tysięcy sadzonek. Dzięki mechanizacji, cały zabieg trwał tylko półtora dnia!

Testowe Wina

W 2016 kontynuowaliśmy pielęgnację krzaków, dokonaliśmy tak zwanych “zielonych zbiorów” czyli redukcja wszystkich gron dla długofalowego wzmocnienia winorośli. Z niewielu pozostawionych dokonaliśmy próbnej winifikacji.

Pierwsze Zbiory i Początek Produkcji

To był bardzo intensywny rok.  Postawiliśmy rusztowanie, ogrodzenie i zadarniliśmy rzędy. Dzięki programowi unijnemu, kupiliśmy ciągnik i dużo niezbędnego sprzętu. Dokonywaliśmy zabiegów w celu wzmocnienia krzaków i owoca. Aż wreszcie nadszedł ten dzień w którym ruszyły do akcji ręczne sekatory.

Oczywiście po zbiorach przyszedł czas na winifikację. W przygotowanej wcześniej winiarni w Sance, ustawiliśmy kadzie nierdzewne dla win białych oraz  kadzie otwarte dla naszego ulubionego caberneta cortisa.

Sprzedajemy Wino

Tak, nadszedł ten czas, po trzech latach pracy w polu a potem w winiarni, po trzech latach walki z żywiołami, przeciwieństwami losu i innymi niezliczonymi chochlikami – doszliśmy do tego momentu! 

Winnica Rośnie w Siłę- Jesteśmy Oficjalnie BIO!

Pomimo faktu, że przełomowe chwile mamy już za sobą, to momentum wcale nie słabnie. Za nami drugie zbiory, butelkowanie rocznika 2018 czy pikniki SlowWine w naszej winnicy. 

Ale chyba najważniejsze, że po trzech latach konwersji, otrzymaliśmy certyfikat produkcji co oznacza, że nasze polskie wina są już oficjalnie BIO! 

Budowa nowej winiarni

Inwestycja na którą czekaliśmy od samego początku – budowa nowego budynku winiarni z salą degustacyjną i tarasem widokowym. Umowa podpisana, termin oddania wiosna 2022.

Winiarnia zbudowana

To były bardzo intensywne dwa lata, non-stop prace na budowie, miliony szczegółów, przeplatane pandemią, wojną i niestabilną gospodarkę. Ale udało się!

vinifery czy hybrydy